Corona Virüs Son Durum

Zaman geçtikce insanlarda panik artmaya devam ediyor. Çin’de ortaya çıkan 2019-coV an itibari ile 16 ülkeye yayılmış durumda. Hastalık sebebiyle ölen insan sayısı 106, 27 Ocak 2019 Çin hükümeti 82 kişinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı. 28 ocak günü bu sayının 106’ya yükselmesi halk arasında paniğe neden oldu. Bir gecede 24 kişinin öldüğü bilgisi geçildi. Ölen insanların hepsi Hubei şehrinden. Hastalığın en çok yayıldığı şehirde burası.

Çinli yetkililer bir boğaz spreyi geliştirdiler. Bu sprey tedavi amaçlı değil, bağışıklık sistemi güçlendirmek amacıyla üretildi. Ayrıca virüsün yayıldığı deniz pazarından alınan örneklerde 33 üründe daha corona virüsü tespit edildi. Wuhan şehrine sadece hastalığa yakalanan insanların yatırılacağı hastanenin yapımı devam etmekte.

Virüsün yayılmasından endişelenen ülkeler vatandaşlarına Çin’e seyahat etmemeleri konusunda uyarılarda bulundu. Bazı ülkeler Çinli turistleri almayacağını açıkladı. Japonya, ABD gibi tıp ve teknoloji açısından gelişmiş ülkeler Çin’e yardım ve destek çağrısında bulundu. Japonya, bilim insanlarından oluşan bir kurulu Çin’e destek için gönderdi.

Son Durum!!!
– 4565 hasta.
– 6937 hasta olabilecek şüpheliler.
– 106 ölüm
Not: Resmi açıklamalara göre.

Back To Top
%d blogcu bunu beğendi: